Ceremonia Temazcal – Szałas Potu 30.04 – 03.05.2020

Zapraszamy Was na Ceremonię Temazcal – szczególną ceremonię otwierania zupełnie nowej przestrzeni Szałasu Potu w Żuraw i Młyn.

Będziemy od podstaw budować szałas, by zwieńczyć ten czas wspólną ceremonią w Łonie Matki Ziemi, oczyścić się, zestroić, stworzyć przestrzeń na to co Nowe i na koniec Odrodzić się w świeżości nowego Życia. 

Szałas potów jest ceremonią oczyszczenia i odrodzenia, powrotu do Łona Matki Ziemi. Rytuał ten wywodzi się z tradycji rdzennych społeczności Ameryki Północnej. 

Jest to głębokie i transformujące doświadczenie, które pomaga lepiej poznać siebie, swoje granice. Jest to też przestrzeń, w której może zajść uzdrowienie na poziomie ciała, emocji, umysłu –  za sprawą kochającego objęcia Ziemi i  odzyskania pamięci swojej esencji. 

W łonie Matki jest ciemno i gorąco, w obecności podstawowych mocy świata – 4 elementów oraz wszystkich naszych relacji, świadomość ludzka pogłębia się i rozświetla nowe wcześniej nieznane lub zapomniane pola. Powracamy do czasu początków,  pierwotnych sił kreacji by odnowić i odświeżyć własną relację z życiem. Ze swojego centrum – pierwotnego czasu możesz obserwować kolejne cykle swojego życia, zobaczyć (poczuć), przyjąć (zaakceptować) i puścić to, co nie jest potrzebne, w ten sposób odzyskując ten ładunek energii, który był splątany w przeszłości, by z tą energią i przestrzenią wzmocnić i zamanifestować to czego pragniesz dla swojego życia. Temazcal to dla mnie przestrzeń autentyczności w nagości bycia człowiekiem  w połączeniu ciała, serca, umysłu i ducha, integralności duchowej istoty jaką każdy z nas jest. Jest to ceremonia pogłębiania poczucia wspólnoty i jedności ludzkich serc. 

Wokół ceremonii będziemy pracować z Medycyną Mapacho – płynny Tytoń z Amazonii, jak również odbędziemy krąg intencji oraz krąg integracyjny, pracę otwierania głosu i krótką pracę z ciałem, by na każdym poziomie być dobrze przygotowanym na wejście do łona Matki Ziemi.

Czwartek 30.04 :

 • Przyjazd i przywitanie ok. godz. 16
 • Kolacja 18.30 

Piątek 01.05 : 

 • Śniadanie o godz. 9.00
 • Krąg intencji
 • Wspólne tworzenie przestrzeni dla szałasu potu
 • Kosmologia i znaczenia poszczególnych elementów
 • Przerwa na obiad
 • Konstruowanie ramy szałasu
 • Kolacja
 • Krąg Pieśni

Sobota 02.05:

 • Poranna Medytacja i praca z ciałem
 • Śniadanie o godz. 9.30
 • przygotowanie Szałasu Potu 11:00
 • Rozpalenie ognia ok 15:00
 • Praktyki ciała i otwieranie głosu – 2h
 • Ceremonia: około 3 h
 • Ciepły uziemiający posiłek i lekkie przekąski

Niedziela 03.05:

 • Śniadanie
 • Integracja przestrzeni (posprzątanie szałasu)
 • Końcowa Integracja werbalna

UWAGA! 

Bardzo ważne, byś uważnie przeczytał/a treść wydarzenia wraz z końcowymi Uwagami.  

Ceremonia jest zarówno procesem indywidualnym jak i grupowym, dlatego tak ważnym jest, by od początku cała grupa była zaangażowana w przygotowania i krąg intencji.

Jak należy się przygotować

Bardzo wspierające w procesie jest posiadanie intencji, celu z jakim udajemy się do szałasu lub z tym co chcemy oczyścić. 

W dzień szałasu lub już dnia poprzedniego warto unikać ciężkich smażonych pokarmów, powstrzymać się od jedzenia mięsa i ograniczyć używki. 

Co należy zabrać

prześcieradło /pareo (do szałasu polecam wchodzić nago, jeśli nie jest to dla Ciebie komfortowe, możesz owinąć się prześcieradłem lub innym płótnem, gdyż strój może krępować ruchy i powodować dyskomfort),wygodne ubranie, w którym można swobodnie uczestniczyć w pracach przy konstrukcji łaźni, wygodne buty, które możesz pobrudzić ziemią, 2x ręcznik, jeden z nich możesz wziąć do szałasu by na nim usiąść (po ceremonii najprawdopodobniej będzie cały brudny, a drugi do wytarcia się po prysznicu). 

Nocleg i wyżywienie

Dla uczestników są dostępne pokoje jedno-, dwu-, trzy- lub czerto-osobowych pokojach w Gościńcu Żuraw i Młyn. O szczegółach pokojach (zdjęcia itd.) można przeczytać na naszej stronie O Pokojach. W każdym pokoje będą ręczniki oraz pościelone łóżka. 

Jest też opcja aby nocować w namiotach. Weź z sobą własny namiot i śpiwór, postaw go w naszym parku, obok rzeki i bądź bliżej natury. Będziesz miał/a dostęp do WC, prysznica i oczywiście do reszta domu, tak samo jak inni uczestnicy.

Kuchnia w Żurawim Młynie jest wegańska/wegetariańska. Gotujemy od serca, smacznie i zdrowo. Więcej informacji o jedzeniu jest dostępne w zakładce O Kuchni.

Kilka ważnych informacji na koniec

Jeśli  posiadasz dolegliwości związane z sercem lub nadciśnieniem, lub  przyjmujesz / przyjmowałeś/łaś leki antydepresyjne lub inne przypisane przez psychiatrę/psychologa proszę o kontakt przed zgłoszeniem uczestnictwa w ceremonii.

Ceremonii Temazcal nie należy porównywać do pobytu w saunie, jest to zupełnie innego rodzaju doświadczenie, dlatego o chęci przystąpienia powinna decydować wewnętrzna potrzeba i jeśli ona zaistnieje nie pozwól by powstrzymał cię lęk, lub wspomnienie dyskomfortu z pobytu w saunie.

Wpłata na podany numer rachunku rezerwuje miejsce.

Koszt przy rezerwacji do 10 Kwietnia 880 zł / w namiocie własnym 640 zł

Koszt przy rezerwacji po 10 Kwietnia 980 zł / w namiocie własnym 740 zł

 

Jeśli jesteś w sytuacji, która uniemożliwia ci taki wydatek, a odczuwasz głęboką potrzebę uczestnictwa napisz do nas.

Dane do przelewu:

Polinco sp. z o.o.

19 1240 3783 1111 0010 7075 1702

Tytył: Ceremonia Temazcal

Wojciech Wieconkowski

W poszukiwaniu Magii Życia, odnalazłem Muzykę i archaiczną mądrość pochodzącą od rdzennych ludów Ameryk. Jestem Muzykiem eksplorującym harmonie, by otworzyć serce i zamanifestować prawdę . Pokorą, łagodnością i spokojem.  Moją misją jest inspirować w pełnym ucieleśnieniu Ducha.

Etnolog, budowniczy bębnów szamańskich, fletów i innych instrumentów, podróżnik na ścieżkach Wielkiego Misterium. Poczytaj więcej o jego pracowni i instrumentach na stronie Metaphoric Tools.

Aleksandra Kapella 

Tworzę przestrzenie, w których w poczuciu wspólnoty, przypominamy sobie nasz potencjał do odczuwania i kreowania. Jestem opiekunką Joniwersum – przestrzeni dla Kobiet pragnących świadomie tworzyć własną rzeczywistość. Moją pasją jest poszerzanie świadomości poprzez relacje z ludźmi, roślinami i żywiołami. Prowadzę warsztaty artystyczno – rozwojowe, Kręgi Kobiet, Kręgi Medycyny Pieśni i kursy rozwojowe online.