Lokalizacja

Aby nas znaleźć, spójrz na mapę. Znajdujemy się na Kaszubach. Region ten odznacza się własnym dialektem i bogatą historią. Krajobraz często bywa pagórkowaty, a drogi wiją się przez jeziora i lasy. Nazwa wsi w której jesteśmy to Ciemno.

 

Zainteresowani rycerzami i historią znajdą nieopodal atrakcyjny krzyżacki zamek w Bytowie, około 20 km od Młyna.

 

W okolicy znajdują się również dwa dobrze zachowane kamienne kręgi. W lesie, nie daleko od wsi Piaszno, porastającym skarpę zachowały się fragmenty kręgów kamiennych ze stelami. Kręgi są prawdo podobnie pozostałością po cmentarzysku z I i II w.n.e, które pozostawili Goci. Innę kręgi lepiej zachowane znajduje się we wsi Węsiory, a drugi w Odrze. Oba znajdują się ok. godzinę jazdy od Młyna. Gorąco polecamy odwiedzić te starożytne święte miejsca otoczone przyrodą. 

 

Latem można wziąć udział w wielu lokalnych wydarzeniach, targach i festynach. Pomimo, iż ciekawa przyroda jest tutaj przez cały rok, spływ kajakowy jednym z wielu jezior w okolicy najlepiej jest przeprowadzać od wiosny do późnego lata. Istnieje również wiele wędrówek dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu drogi do Młyna, nie wahaj się z nami skontaktować, chętnie Ci pomożemy.

 

 

 • Jak nas znaleźć

  Znajdujemy się około 100 km od Gdańska.

 • Zajęcia w plenerze

  Spacery przyrodnicze
  Kajakarstwo, Pływanie w rzece
  Relaks na plaży
  Odwiedź Bytów
  Wybierz się na wycieczkę do Trójmiasta
  Odwiedź kamienne kręgi